Jak przygotować mieszkanie

Dziękujemy za zaufanie, którym nas Państwo obdarzyli wybierając właśnie Nas. Do skutecznego przeprowadzenia zabiegu niezbędne jest odpowiednie przygotowanie mieszkania – zapraszamy do zapoznania się z instrukcją zawartą poniżej.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i odpowiemy na wszystkie pytania, jeśli tylko mają Państwo jakieś wątpliwości.

1

Najwyższa
jakość usług

potwierdzona wieloma certyfikatami

2

Elektroniczny
system monitorowania

aktywności szkodników sanitarnych z pełnym wglądem dla firm

3

Współpraca
z Katedrami Entomologii

państwowych uczelni wyższych

Najczęściej zadawanym pytaniem jest to, w jaki sposób przygotować mieszkanie do zwalczania pluskwy domowej. Bardzo duże znaczenie ma Wasza praca włożona w odpowiednie przygotowanie mieszkania, czy innych pomieszczeń – umożliwia nam ona sprawniejszą pracę, a także znacznie podwyższa skuteczność przeprowadzanego zabiegu usuwania pluskwy domowej metodą zamgławiania ULV.

Jak wygląda zabieg zwalczania pluskwy domowej (odpluskwianie)?

Nasi technicy na miejscu:

 1. Sprawdzają przygotowanie mieszkania do zabiegu i w razie konieczności zaleca lub sam poprawia przygotowanie pomieszczeń do oprysku.
 2. Dokonuje inspekcji wizualnej pomieszczeń, a także przeprowadza wywiad z mieszkańcami o występującym problemie.
 3. ZAWSZE miesza używane preparaty przy osobie w mieszkaniu – macie Państwo pewność, że użyte zostały oryginalne preparaty w odpowiednim stężeniu.
 4. Przystępuje do wykonania zabiegu.
 5. Po wykonanym zabiegu udziela instrukcji postępowania, którą znajdą Państwo poniżej.

Jak przygotować się do zabiegu zwalczania pluskwy domowej (odpluskwiania)?

 1. Przygotuj opakowanie worków foliowych lub plastikowych dużych toreb – będą Ci potrzebne do schowania kołder, poszewek czy zabawek dzieci.
 2. Opróżnij wszystkie łóżka dokładnie je przeglądając – ostrożnie ściągnij poszewki i spakuj je do worków oddzielnie z kołdrami.
 3. Poszewki oraz wszelkie prześcieradła, czy koce wypierz w temperaturze powyżej 50°C – taka temperatura pozwoli na unicestwienie ewentualnych owadów.
 4. Kołdry i inne rzeczy, które z wiadomych przyczyn nie wypierzesz w domowej pralce zanieś do pralni, bądź przejrzyj dokładnie pod kątem występowania owadów i użycie innych metod, np. myjki parowej, wyparzanie wrzątkiem itp.
 5. Łóżka w miarę możliwości rozłóż na części pierwsze (podczas zabiegu nasi technicy dokładnie opryskują łóżko z każdej strony).
 6. Schowaj nieopakowaną żywność w szczelne worki.
 7. To samo wykonaj z artykułami higieny osobistej, tj. szczoteczki do zębów itp.
 8. Jeśli masz w mieszkaniu zwierzęta – schowaj jego miski i jedzenie w szczelne worki.
 9. Spróbuj umożliwić nam oprysk wszelkich listew przypodłogowych.
 10. Odłącz urządzenia elektryczne od prądu.
 11. Matrycę telewizorów i ekrany zastretchuj folią lub nakryj w sposób uniemożliwiający jego odkrycie.
 12. Jeśli zamierzasz wyrzucić łóżka bądź materace – koniecznie zrób to przed zabiegiem, a dodatkowo oznacz meble, iż bytują w nim pluskwy!

Jak postępować po wykonanym zabiegu zwalczania pluskwy domowej (odpluskwiania)?

 1. Jeśli odpowiednio przygotujesz mieszkanie zabieg odpluskwiania nie będzie trwał dłużej niż do 60 minut.
 2. Po zabiegu opuść mieszkanie na około 8 godzin – pozwoli to preparatom dobrze spenetrować wszelkie szczeliny i szpary, a także pozwoli to na całkowite przeschnięcie opryskiwanych powierzchni.’
 3. Po powrocie po okresie karencji – otwórz okna i dokładnie przewietrz mieszkanie.
 4. Nie zmywaj opryskiwanych powierzchni! Do umycia zostają tylko miejsca, które mają styczność z żywnością, np. blaty kuchenny, stoły oraz te, które stykają się dłońmi – klamki, rączki itp.
 5. Nie zmywaj podłóg w okolicach 30 cm od ścian i mebli (dobrą miarką jest długość stopy) – pamiętaj, że zmywając powierzchnie, zmniejszasz skuteczność zabiegu.
 6. Do mycia opryskiwanej powierzchni nie jest konieczna specjalistyczna chemia – wystarczy szmatka i woda, bądź każdy inny detergent, który używasz do sprzątania mieszkania.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i odpowiemy na wszystkie pytania, jeśli tylko mają Państwo jakieś wątpliwości.