$url = wp_get_attachment_url( get_post_thumbnail_id($post->ID) ); ?>

Usługi DDD w Białymstoku i na terenie Podlasia

Usługi DDD – co kryje się pod tym tajemniczym skrótem? DDD to dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja, czyli usługi, które chronią przez gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi, a także szkodnikami. Kiedy warto z nich skorzystać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Działamy na terenie Białegostoku, a także na terenie całego województwa podlaskiego i specjalizujemy się w usługach:

  • dezynfencji,
  • dezynsekcji,
  • deratyzacji.

Naszym celem jest szybkie i skuteczne zwalczanie insektów, gryzoni, a także brzydkich zapachów. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmami z różnych branż. Za każdym razem zaczynamy od dokładnej analizy problemu, z jakim zgłasza się nasz klient. Następnie staramy się dobrać metodę działania, która okaże się najbardziej skuteczna. Podczas naszej pracy przestrzegamy wszelkich zasad bezpieczeństwa BHP – tak, aby ludzie, przebywający lub pracujący w danej przestrzeni, byli bezpieczni, a problem – rozwiązany.

W swojej pracy wykorzystujemy różne metody – tak, aby były skuteczne w rozwiązywaniu problemów naszych klientów. Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja to usługi, w których mamy doświadczenie, dzięki czemy pomogliśmy już wielu klientom i przedsiębiorstwom.

Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja

Dezynfekcja to działania, które mają na celu zniszczenie chorobotwórczych drobnoustrojów takich jak grzyby, pleśnie czy bakterie. Dezynfekcji podlegają nie tylko pomieszczenia, ale też przedmioty. Przeprowadzamy ją zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i w przestrzeniach hotelu, restauracji, szpitali i zakładów przemysłowych. Ten zabieg stosuje się najczęściej w kuchniach, stołówkach i łazienkach oraz innych przestrzeniach, w których zabieg okazuje się konieczny.

Innym zabiegiem, który przeprowadzamy, a który ma podobny skutek to ozonowanie. Jest doskonałym zabiegiem, który umożliwia dezynfekcję pomieszczeń. Dzięki ozonowaniu bez problemu pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów, a także pozbędziemy się chorobotwórczych drobnoustrojów.

Ozonowanie sprawdza się, jeśli chcesz pozbyć się:

  • pleśni i grzybów,
  • roztocza,
  • nieprzyjemnych zapachów,
  • czadu,
  • związków pierścieniowych oraz ich pochodnych,
  • owadów.

Dezynsekcja to zwalczanie insektów, m.in. prusaków, karaluchów, pcheł, mrówek, pluskiew i wielu innych. Najczęściej stosujemy metody chemiczne, ale oprócz nich wykorzystywane są także metody fizyczne, mechaniczne i biologiczne. Metoda chemiczna polega na wykonaniu przez nas oprysku, aerozolowania, żelowania lub gazowania. Środki, które stosujemy do pozbycia się owadów i zabezpieczenia przestrzeni są bezpieczne dla ludzi

Deratyzacja to zabieg, który ma na celu zniszczenie szkodników, zwłaszcza myszy, szczurów, nornic lub kretów. Do zwalczania tych szkodników wykorzystujemy różne sposoby, m.in. środki chemiczne, biologiczne i fizyczne.

W tym wypadku również stosowane przez nas preparaty są bezpieczne dla człowieka. Dzięki temu nawet bezpośrednio po przeprowadzonej deratyzacji w pomieszczeniach, w których była przeprowadzona, mogą przebywać ludzie.

Kiedy warto skorzystać z usług DDD

Jeśli nie wiesz, jakiej metody potrzebujesz – nie przejmuj się. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my sami ocenimy, co będzie najbardziej skuteczne. Wszyscy wiemy, że środowisko, w którym pracujemy lub mieszkamy, powinno być czyste i pozbawione takich problemów jak zbędne szkodniki czy insekty.

Niektóre z zabiegów warto wykonywać zapobiegawczo – tak, aby nie doszło do nadmiernego rozprzestrzeniania się naszego problemu. Natomiast jeżeli problem już się pojawi – warto zadziałać jak najszybciej. Dlaczego? odpowiedź wydaje się oczywista. Im szybciej zaczniemy pozbywać się insektów lub gryzoni, tym szybciej mamy szansę na powrót do w pełni normalnych warunków funkcjonowania. Wspomniane szkodniki rozmnażają się w zawrotnie szybkim tempie, przez co są też trudne do wyplenienia.

Domowe sposoby na zwalczanie gryzoni i insektów

Jeśli zauważysz w swoim domu szczury, myszy lub insekty takie jak pluskwy, prusaki albo karaluchy – zacznij zwalczać je jak najszybciej. Myśląc o domowych sposobach, na pewno warto zacząć przede wszystkim od utrzymania porządku. Regularne sprzątanie, brak resztek jedzenia – to podstawowa zasada, której należy przestrzegać, aby pozbyć się problemu jak najszybciej. Zarówno gryzonie, jak i insekty najczęściej pojawiają się w miejscach, gdzie znajdą pożywienie.

Aby pozbyć się szczurów i myszy – warto też zalepić wszystkie dziury, którymi mogły się dostać. Jeśli to nadal nie eliminuje problemu, można skorzystać z tzw. chwytacza żywołownego, czyli rodzaju pułapki, w którą gryzoń zostaje złapany i dzięki której pozostaje żywy. Innym sposobem są łapki na szczury i myszy. Należy jednak pamiętać, aby ustawić je przede wszystkim w miejscach niedostępnych dla dzieci i zwierząt domowych, np. kotów i psów.

Jeszcze inną dostępną metodą są trutki. Mogą występować w różnej formie, m.in. płynnej, którą nasącza się przysmak gryzoni lub zostawia bezpośrednio w poidle. Trutki występują też w postaci twardych granulek, kostek lub past.

W przypadku insektów takich jak pluskwy, karaluchy czy prusaki również można zastosować domowe sposoby. W wytępieniu pluskiew pomoże np. myjka parowa, która umożliwi dotarcie do trudno dostępnych miejsc, które uwielbiają te insekty. Dodatkowo po przeprowadzeniu procesu oczyszczania mieszkania warto uprać w najwyższej temperaturze wszystkie dywany, poduszki, pościel. Przestrzenie, które warto sprawdzić w poszukiwaniu zgromadzeń pluskiew to wszelkie szczeliny, w tym szczeliny w meblach jak np. w łóżku, ale też przestrzeń pod listwami podłogowymi. Można też używać środków takich jak foggery, czyli zadymiacze. Preparat uwalnia się samoczynnie podczas nieobecności mieszkańców w domu. Na rynku dostępne są także inne preparaty chemiczne, które mogą pomóc pozbyć się problemu.

Kolejnym problemem mogą być karaluchy lub prusaki. Przede wszystkim należy działać błyskawicznie, gdy tylko spotkamy choćby jednego insekta. Do najczęściej stosowanych domowych sposobów, które pozwalają pozbyć się tego problemu należy m.in. pułapka zrobiona z piwa. Wystarczy zostawić na noc miskę napełnioną piwem – jeśli jest wyższa, warto ustawić drewienka, po których insekty będą mogły wejść do pułapki. Rano należy nieżywe owady wrzucić do ognia lub zalać wrzątkiem, a kolejnego wieczora powtórzyć procedurę aż do całkowitego pozbycia się ich z mieszkania. Innym sposobem jest zwabienie prusaków na resztki owoców lub warzyw (zwłaszcza pietruszki) posmarowanych maścią siarkową dostępną w aptece. Martwe owady również należy zalać wrzątkiem i powtarzać tę procedurę aż do całkowitego pozbycia się ich z domu.

Oprócz tego można skorzystać z pułapek dostępnych w sklepach, takich jak specjalne lepy, żele czy spraye, które należy rozprowadzić w miejscach, w których insektów może być najwięcej – np. szczelinach, kratkach wentylacyjnych, trudno dostępnych, ciemnych zakamarkach.

Jeśli domowe sposoby nie są wystarczające w walce z gryzoniami lub insektami – warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Często jednorazowe skorzystanie z usługi może w pełni wyeliminować nasz uciążliwy problem.

Usługi DDD Białystok

 Jeśli mieszkasz na terenie Białegostoku lub okolic i szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się insektów lub gryzoni – zaufaj nam. Dzięki doświadczeniu, które mamy, znajdziemy sposób na zakończenie Twoich problemów. Pomagamy klientom szybko wyeliminować problem, który pojawia się w ich miejscu pracy lub w domu.

Prowadzimy usługi DDD od lat i dzięki temu zapewniamy wysoką skuteczność naszych działań. Deratyzacja, dezynsekcja, dezynfekcja i ozonowanie to obszar naszej działalności. Zadowolenie i komfort naszych klientów to cel naszego działania, dlatego staramy się działać jak najefektywniej.